
Papenburg
ELA Container Engineering GmbH, Haren (Ems)
2 kontenery biurowe ELA według projektu specjalnego
36 m²
budynek recepcji
ściany zewnętrzne – RAL 7032 (szary beżowy); szkielet – RAL 5011 (granatowy stalowy); ściany wewnętrzne i sufity – białe
winylowe imitujące drewno
dodatkowa izolacja, wysoki sufit (2,75 m), sufit podwieszany, klimatyzator typu split, przeszklone drzwi podwójne, czujki dymu
zakup
kilka lat
Hanrath Group z siedzibą w Papenburgu w Dolnej Saksonii to popularny dostawca usług z zakresu bezpieczeństwa, w tym zabezpieczania zakładów produkcyjnych i mienia, usług związanych z bezpieczeństwem pożarowym, bezpieczeństwem w zastosowaniach morskich oraz technologii wizyjnej i alarmowej. Hanrath Group specjalizuje się również w badaniu pojazdów i oferuje rozmaite rozwiązania logistyczne dla branży motoryzacyjnej. Planując nowy budynek recepcji, firma zdecydowała się wybrać rozwiązanie ELA Container Engineering (ECE) i nabyła komfortowy, wykonany na zamówienie zespół kontenerów biurowych do ciągłego użytkowania.
Nowy budynek recepcji Hanrath Group składa się z dwóch kontenerów biurowych o łącznej powierzchni użytkowej 36 m². Klient zdecydował się na bardzo wysokie moduły (3,14 m), w których odległość od podłogi do sufitu wynosi 2,75 m. - Dzięki temu mogliśmy zamontować klimatyzację w suficie podwieszanym – wyjaśniła Angelika Stele, Kierownik projektu ECE.


- Klient chciał, abyśmy stworzyli przyjazną przestrzeń, w której mógłby wygodnie przyjmować swoich gości, klientów i dostawców – powiedziała Stele. Zgodnie z wytycznymi klienta, zespół kontenerów zaprojektowano na zewnątrz z szarymi ścianami i niebieskimi oknami i ościeżnicami drzwi, aby dopasować go do stylu istniejących budynków. We wnętrzu klient postawił na białe ściany, duże okna i imitującą drewno podłogę, aby stworzyć jasną i przytulną przestrzeń, w której każdy będzie się czuł jak u siebie.
Zespół kontenerów biurowych zbudowano, łącząc dwa pomieszczenia modułowe. Duże, plastikowe okna z szybami termoizolacyjnymi i okuciami rozwierno-uchylnymi wpuszczają do wnętrza dużo naturalnego światła. Kolejną istotną cechą zespołu kontenerów są dwuskrzydłowe, plastikowe drzwi wejściowe z laminowanym szkłem bezpiecznym, dźwignią antypaniczną i ogranicznikiem otwarcia. Połączenie dodatkowej izolacji podłogi, ścian i sufitu, podwójnych, aluminiowych rolet okiennych oraz dodatkowej izolacji i ciągłej wentylacji sprawia, że temperatura wewnętrzna jest przez cały rok utrzymywana na odpowiednim poziomie oraz jest zgodne z wymaganiami niemieckiej Ustawy o efektywności energetycznej budynków (GEG).

Jednym z priorytetów było bezpieczeństwo, dlatego w kontenerach zamontowano czujki dymu, a instalację elektryczną wykonano zgodnie z normami VDE. Oświetlenie LED można przyciemniać, aby oszczędzać energię i dostosowywać warunki oświetlenia do bieżących wymagań i preferencji pracowników firmy Hanrath. Zgodnie ze standardową procedurą ECE, zespół kontenerów biurowych dostarczono pojazdami ciężarowymi należącymi do naszej floty i rozładowano dźwigiem HDS. Zostały zamontowane przez zespoły doświadczonych pracowników oraz przekazane klientowi, gdy tylko były gotowe do użytku.
- Konstrukcja o kształcie litery „L” to niestandardowa cecha tego projektu – powiedziała Stele. Taki układ kontenerów umożliwił optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. - W ramach tego projektu po raz kolejny mieliśmy przyjemność i możliwość zaprojektowania nietypowego rozwiązania, które wykracza poza standardy – przyznał Meinolf Topphoff, Kierownik ds. handlowych ECE. Właśnie to firma ELA Container Engineering robi najlepiej.