Czterokondygnacyjny system zaspokajający duże zapotrzebowanie na powierzchnię na małym terenie
Czasami przestrzeni jest zwyczajnie mało. W wielkich miastach poradzono sobie z tym problemem już ponad 100 lat temu, budując wzwyż. To metoda, która ma duże perspektywy także w budownictwie kontenerowym. Wiadomo, jak szybko rosną ceny gruntów na terenach zurbanizowanych. Jednak miejsca zaczyna brakować także na urządzanych pozornie z dużą szczodrością terenach firmowych. Każdy metr kwadratowy powierzchni magazynowej, placu manewrowego itp. musi być optymalnie wykorzystany.
Wieżowiec kontenerowy dla firm budowlanych
Tak jest także w przedsiębiorstwie UPM Nordland Papier w Dörpen (Emsland). Ten duży producent papieru reorganizuje procesy produkcyjne w swoim zakładzie. Powstaje nowa linia do produkcji papieru, łącznie z silosami magazynowymi. To duże przedsięwzięcie, w którym bierze udział wiele firm. Wiodącą rolę odgrywa miejscowa firma Mainka Bau z Lingen. Chcąc jak najlepiej koordynować prace budowlane i skrócić drogi dojazdu, firma zdecydowała się na wynajem obiektu z kontenerów ELA.
Potwierdzone w badaniach właściwości statyczne konstrukcji z czterech kondygnacji
„Wyzwaniem w zapytaniu Mainka była bardzo mała ilość gruntu, na którym system kontenerowy miał się zmieścić na terenie UPM Nordland Papier” – tłumaczy Area Sales Manager w ELA, Ralf Neelen. „Dość oczywistym było, że konieczne będą cztery kondygnacje”. Dzięki wysokiemu stopniowi standaryzacji i potwierdzonych właściwościach statycznych naszych kontenerów możemy je układać w czterech kondygnacjach. Zalety są widoczne jak na dłoni: mimo małej ilości dostępnego terenu zrealizowaliśmy taką powierzchnię, o jakiej była mowa w zapytaniu.
Dużo miejsca na małej powierzchni
Obiekt wyróżnia się zatem także dużą podażą miejsca wewnątrz. Na terenie liczącym około 200 metrów kwadratowych w UPM powstał obiekt o powierzchni użytkowej ponad 520 metrów kwadratowych z 35 kontenerów standardowych ELA. To wystarczająco dużo miejsca na biura, sale konferencyjne, pomieszczenia socjalne, a także kuchnię i toalety. Pomieszczenia połączone są ze sobą zewnętrznymi schodami i podestami.
Zadowolony klient
To idealne rozwiązanie także dla kierownika projektu z firmy Mainka, Stephana Forstreutera – „System kontenerowy bardzo dobrze pasuje do terenu UPM. Dla nas to od razu podwójny zysk: po pierwsze nie zajmujemy klientowi zbyt dużo miejsca i nie zakłócamy jego bieżącej działalności. Po drugie mamy wszystkie uczestniczące firmy pod jednym dachem i możemy lepiej koordynować prace budowlane”.
Potrzebujesz więcej miejsca? Zachęcamy do złożenia zapytania o kontener lub poproszenia lokalnego fachowego doradcę o poradę!